Лекари от УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“ отличени в престижна класация за медицина на „24 часа“


Лекари от цялата страна са отличени в годишния алманах „Лекарите, на които вярваме” за 2023 г. на „24 часа“. Сред тях са и имената на шестима водещи специалисти от УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“.
Освен престижна класация на българските медици, алманахът е достъпна навигация за научните интереси и постижения на най-добрите лекари с техните актуални позиции и контакти.
Лекарите, на които вярваме“ събира най-авторитетните и уважавани медици в България. Участниците в тази Лига на медицинските светила у нас се подбират и
номинират от читателите на в. „24 часа“ от 2011 г. насам.
Чрез изданието пациентите могат лесно да се свържат с най-добрите лекари, които да ги консултират и излекуват.

Ето и имената на специалистите от УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“, които попадат в престижаната класация:
1. Проф. д-р Димитър Петков –изпълнителен директор на УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“ и началник на Клиниката по кардиохирургия
2. Проф. д-р Валентин Говедарски – съдов хирург и заместник – директор по лечебната дейност
3. Проф. Диана Трендафилова – инвазивен кардиолог, началник на Клиниката по кардиология на УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“
4. Проф. д-р Генчо Начев – професор към Клиниката по сърдечна хирургия в УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“ и началник – отделение по сърдечна хирургия в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив.
5. Доц. Борислав Ацев – зам.-директор на лечебната дейност на УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“ и началник на отделение по кардиология
6. Д-р Незабравка Чилингирова – главен асистент в УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“ и детски кардиолог

В изданието са представе¬ни медицинските откри¬тия от последната година, които променят живота ни драстично. Акцентите са новите световни трендове в медицината и здравните грижи – революционните технологии с изкуствен интелект, роботи, наночастици, телемедицината, персонализираната апаратура и персоналните лекарства, създавани за особеностите на разновидностите на дадено заболяване и адаптирани към потребностите на отделния пациент.